• Wolontariusze w hospicjum

• W ramach wieloletniej współpracy młodzież ze Szkolnego Wolontariatu dnia 15.06.2016 r. spotkała się z personelem medycznym lubińskiego Hospicjum i przekazała zgromadzone środki higieniczne na rzecz Hospicjum oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Lubinie. Był to dar serca wolontariuszy i sponsora.

• DZIAŁANIA PODJĘTE PRZEZ SZKOLNY WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2015/16

1. Współpraca z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym we Wrocławiu  - udział w projekcie pt. „Ludzie pocztówki piszą”- przygotowanie pocztówek w języku angielskim dla wolontariuszy wyjeżdżających do Etiopii.
              2. Całoroczna opieka nad dwoma osobami starszymi i dziewczynką niepełnosprawną.
              3. Przekazanie zgromadzonych środków higienicznych na rzecz Hospicjum w Lubinie oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Lubinie.
              4. Udział wolontariuszy we mszy św. za byłych podopiecznych lubińskiego Hospicjum.
              5. Udział wolontariuszy w obchodach X–lecia Stowarzyszenia PALIUM X w CK Muza.
              6. Przygotowanie paczek żywnościowych z okazji Świąt dla podopiecznych Domowego Hospicjum w Lubinie.
              7. Kwesta wolontariuszy w Kościele Maksymilian Kolbe w Lubinie na rzecz Hospicjum i Stowarzyszenia PALIUM w Lubinie.
              8. Współpraca z UNICEF w Warszawie – udział w projekcie „Prezent bez Pudła”-  zakupiliśmy dla głodujących dzieci w Afryce 120 sztuk pasty terapeutycznej i 45 paczek mleka terapeutycznego na łączną kwotę 343,50 zł.
              9. Realizacja szkolnego projektu „Złotówka Pomocy” dla zaprzyjaźnionej szkoły im. Jana Pawła II w Coquimbo – w Chile.
              10. Kwesta wolontariuszy w Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie i w Kościele Św. Barbary w Lubinie na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chile – przekazaliśmy 750 zł.
              11. Współpraca ze Stowarzyszeniem „Dominik” – udział w akcji „Dbam i pamiętam” - sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie.
              • UNICEF  ( 343,50 zł – pasta terapeutyczna i mleko terapeutyczne dla głodujących dzieci w Afryce;  oraz  215 zł  - 130 dawek szczepionki przeciwko polio i 100 dawek szczepionki przeciwko odrze);
              • Polska Akcja Humanitarna  (200 zł  - udział w kampanii „Studnia dla Południa”)
              • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  – 100 zł.;
              1. Współpraca z Domem Dziecka w Polkowicach – od 8 lat każdego roku zawozimy wychowankom prezenty z okazji Dnia Dziecka.
              2. Przygotowaliśmy 5 grudnia 2016 r. audycje przez szkolny radiowęzeł na temat: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Dlaczego warto być wolontariuszem.
              3. Prenumerujemy nowoczesne czasopismo wolontariuszy pt. „Pomagamy” – wydawane przez PAH – z którego czerpiemy tematy do dyskusji na zajęciach wolontariatu.
          • Młodzież ze Szkolnego Wolontariatu w lubińskim Hospicjum

• Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Polkowicach

• Młodzież ze Szkolnego Wolontariatu z okazji Dnia Dziecka wybrała się jak każdego roku z prezentami dla wychowanków Domu Dziecka w Polkowicach. Prezenty były darem serca od uczniów, rodziców  i nauczycieli naszego gimnazjum. Wspólnie spędzone popołudnie z dziećmi  z Domu Dziecka  to czas wzajemnego poznania i ciekawych zabaw integracyjnych. Dla młodzieży z wolontariatu była to kolejna okazja do bezinteresownej pomocy i dawania radości innym. W drodze powrotnej towarzyszyło wolontariuszom  wiele refleksji wynikających ze wspólnego spotkania.

• Nie ustajemy w pomocy potrzebującym

• 21 stycznia, w czasie przerw, wolontrariusze kolejny raz proponowali swoje wypieki. Szczypta cukru, brak konserwantów to recepta na zdrowe pyszności. Dzięki wszystkim zainteresowanym wolontariat nie ustaje w swoich działaniach, które mają na celu pomoc potrzebującym.

• Anioły 2015

• 21 grudnia 2015 r. uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu uczestniczyli w Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbyła się w CK Muza. Dwie uczennice z naszego gimnazjum otrzymały wyróżnienie w kategorii Wolontariat Szkół Gimnazjalnych i zaszczytny  tytuł „ANIOŁ 2015”.
            Są to Julia Peplińska i Julia Worwąg. Dziewczyny regularnie uczęszczają na cotygodniowe zajęcia wolontariatu i są bardzo zaangażowane we wszystkie działania podejmowane przez wolontariuszy, np. organizowanie paczek dla dzieci z Domu dziecka w Polkowicach, udział w akcji charytatywnej „Dbam i pamiętam“ polegającej na sprątaniu zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, udział we Mszach Świętych za pacjentów hospicjum, podejmowanie działań na rzecz Hospicjum w Lubinie.

Ponadto jedna Julia podjęła się opiece nad niepełnosprawną intelektualnie 12-letnią dziewczynką, której poświęca kilka godzin w tygodniu, pomagając jej w przygotować się do samodzielnego życia. Druga Julia troszczy się o starszą, schorowaną osobę, która nie ma rodziny w Polsce. Uczennica pomaga w codziennych czynnościach - sprzątaniu, zakupach. Wolontariuszka spędza z podopieczną wiele czasu rozmawiając z nią.

Diewczyny twierdzą, że praca w wolontariacke daje im dużą satysfakcję, poczucie spełnienia i  własnej wartości.

Podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy z powiatu lubińskiego był pokaz Grupy Akrobatycznej OCELOT.

Bardzo dziękuje – Róża Mierzwiak

• Dobroczynność przed świętami

• Młodzież ze Szkolnego Wolontariatu i uczniowie z klasy 3D przygotowali praczki dla podopiecznych Hospicjum Domowego w Lubinie. Były to artykuły spożywcze, które będą przydatnie do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazane serce i radość z dzielenia się z innymi.

• Kontynuujemy nasze działania charytatywne

• 19 listopada Kinga, Gabrysia, Żaneta, Ada, Kasia, Julia i Dagmara oferowały swoim kolegom i koleżankom zdrowe wypieki. W ten sposób szkolny wolontariat kontunuuje swoje charytatywne działania.

zabacz jak działał wolontariat  w poprzednim roku