• Drogi Absolwencie gimnazjum i szkoły podstawowej

Odkryj z nami nowe horyzonty

w klasie

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ

• Ważne informacje:

Przedmioty punktowane
          przy rekrutacji

język polski, matematyka, język obcy, biologia

Przedmioty rozszerzone

matematyka, biologia lub geografia, język angielski

Języki obce

język angielski, język niemiecki

Nowatorskie formy pracy

Zajęcia z biologii i geografii na wyższych uczelniach (laboratoria, warsztaty, seminaria, wykłady i ćwiczenia terenowe).

Zajęcia teoretyczno – praktyczne, przybliżające specyfikę pracy w zawodzie geodety oraz umożliwiające zapoznanie się z urządzeniami i programami wykorzystywanymi przez geodetów i architektów.

Wybrane zajęcia w języku angielskim.

Dodatkowy kurs rysunku technicznego.

Kurs analizy matematycznej w klasie III i IV.

Opis klasy

Profil klasy skierowany jest do uczniów, którzy chcą przede wszystkim rozwijać się w kierunkach matematyczno – przyrodniczych. Zamierzają też w przyszłości kształcić się w dziedzinach związanych z matematyką, ekonomią, biologią czy geografią. Uczniowie uczestniczyć będą w wykładach z ekonomii i przedsiębiorczości dzięki współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Będą rozwijać swoje uzdolnienia matematyczne poprzez udział we Wrocławskich Spotkaniach Matematycznych organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski. Będą również mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach laboratoryjnych, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych.

Wybierając taką klasę uczeń zyskuje możliwość wyboru szerokiego wachlarza kierunków studiów z przedmiotów ścisłych oraz wszechstronną wiedzę w obszarze najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin nauki. Głównym zadaniem szkoły będzie przygotowanie uczniów do zdania egzaminu maturalnego.

Profil tej klasy daje szerokie perspektywy na przyszłość, gdyż uczy logicznego myślenia oraz stwarza możliwości lepszego rozumienia świata, a tym samym odnalezienia siebie w zmieniającej się rzeczywistości.

Już na początku roku szkolnego klasa weźmie udział w integracyjnych warsztatach matematyczno-przyrodniczych.

Perspektywy
          dalszej nauki

Dobór przedmiotów rozszerzonych oraz współpraca z uczelniami wrocławskimi przygotowuje uczniów, którzy chcą podjąć studia na wielu uczelniach: Uniwersytetach Ekonomicznych, Przyrodniczych, Politechnikach, a także SGH w Warszawie oraz AGH w Krakowie.

Przykładowe
          kierunki studiów

Analityka gospodarcza, ekonomia, zarządzanie, bankowość, handel zagraniczny, finanse i rachunkowość, stosunki międzynarodowe, informatyka w biznesie, logistyka, transport, turystyka i rekreacja, inżynieria środowiskowa, matematyka, socjologia, ochrona środowiska, architektura krajobrazu, geografia, kartografia, geologia, geodezja, gospodarka przestrzenna, medycyna, weterynaria, pielęgniarstwo, kosmetologia, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, archeologia, audiofonologia, wychowanie fizyczne, biologia nauczycielska, geografia  nauczycielska, matematyka nauczycielska, genetyka, politologia i wiele innych

klasa