Drogi Absolwencie gimnazjum

• Ważne informacje:

Przedmioty punktowane
            przy rekrutacji

język polski, matematyka, fizyka, język obcy

Przedmioty rozszerzone

matematyka, informatyka,  fizyka, język angielski

Języki obce

język angielski , język niemiecki lub rosyjski*

Nowatorskie formy pracy

dodatkowy kurs rysunku technicznego

kurs analizy matematycznej w klasie III

rozszerzona informatyka

wybrane lekcje fizyki i matematyki odbywające się w języku angielskim

współpraca z Politechniką i Uniwersytetem Wrocławskim oraz Uniwersytetem Zielonogórskim

Opis klasy

Dobór przedmiotów rozszerzonych przygotowuje uczniów do podjęcia w przyszłości kształcenia przede wszystkim w dziedzinach związanych z matematyką i informatyką. Wybierając taką klasę uczeń zyskuje możliwość wyboru szerokiego wachlarza kierunków studiów, zarówno z przedmiotów ścisłych np. fizyka, jak i humanistycznych oraz wszechstronną wiedzę w obszarze najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin nauki. Głównym zadaniem szkoły będzie przygotowanie uczniów do zdania egzaminu maturalnego. Na początku roku szkolnego będzie możliwość organizacji wyjazdu integracyjnego.

Pamiętaj! Wybierając tę klasę zdajesz maturę identyczną jak w klasach o innych profilach.

Perspektywy
            dalszej nauki

Przedmioty rozszerzone w tej klasie są punktowane przy rekrutacji na wielu uczelniach:

- uniwersytetach np. Uniwersytet Wrocławski, UMK w Toruniu

- akademiach wychowania fizycznego

- akademiach medycznych

- politechnikach np. we Wrocławiu

- Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

- Uniwersytet  Ekonomiczny we Wrocławiu

- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

i szkołach pomaturalnych

Proponowane
            kierunki studiów

systemy informacyjne, analityka gospodarcza, informatyka w biznesie, informatyka stosowana, elektronika, teleinformatyka, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria mechatroniczna, ekonomia, finanse i rachunkowość, globalny biznes, finanse i zarządzanie, fizjoterapia, kosmetologia, medycyna, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, prawo, psychologia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie, metody ilościowe w ekonomii, logistyka, turystyka, budownictwo, górnictwo i geologia,  inżynieria środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji, geofizyka, geodezja, ceramika, metalurgia, socjologia, kulturoznawstwo, terapia zajęciowa,  inżynieria systemów,  mechatronika pojazdów, astronomia, fizyka nauczycielska, ekonofizyka, fizyka komputerowa, matematyka stosowana, matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach, matematyka teoretyczna, matematyka nauczycielska, indywidualne studia informatyczno – matematyczne, weterynaria, archeologia, audiofonologia.

*Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski, nauczany na poziomie rozszerzonym. Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym. Do wyboru grupy dla początkujących oraz dla kontynuujących naukę proponujemy język niemiecki i język rosyjski.

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

klasa