• Drogi Absolwencie szkoły podstawowej

• Ważne informacje:

Przedmioty punktowane
            przy rekrutacji

język polski, metematyka, WOS lub biologia, język obcy

Przedmioty rozszerzone

język angielski, matematyka, biologia

Języki obce

język angielski, język niemiecki

Pierwszym językiem obcym będzie język angielski nauczany na poziomie rozszerzonym. Drugim językiem, dla grup początkujących lub kontynuujących naukę, będzie język niemiecki.

Nowatorskie formy pracy

Uczniowie tej klasy będą mieli zajęciea z Edukacji mundurowej oparteym na autorskim programie opracowanym dla tej klasy. W klasie pierwszej najwięcej uwagi poświęcimy na: regulaminy i musztrę wojskową, szkolenie strzeleckie, spadochronowe, terenoznawstwo, ratownictwo medyczne i wysokościowe oraz zajęcia sprawnościowe, np. wspinaczka. Zajęcia w klasie pierwszej będą głównie odbywały się we współpracy z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju oraz byłymi żołnierzami – członkami tego stowarzyszenia. Część teoretyczna odbywać się będzie w szkole, a część praktyczna w różnych obiektach na terenie powiatu lubińskiego.

W klasach programowo wyższych planujemy blok zajęć z zakresu szkolenia wojskowego realizować we współpracy z 10. Brygadą Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

Uczniowie z klasy mundurowej wezmą udział w symulacjach akcji ratowniczych na wysokościach z udziałem Straży Pożarnej, w obozach przetrwania, biwakach nocnych i  warsztatach z ratownictwa medycznego – wszystko na terenie Lubina lub w jego okolicy.

Ponadto w ramach współpracy z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu planujemy udział uczniów w dniach otwartych koszar, uroczystościach wojskowych i wydarzeniach z życia uczelni, a także wizyty przedstawicieli uczelni w naszej szkole.

Opis klasy

Klasę tę tworzymy z myślą o uczniach, którym zależy na rozwoju sprawności fizycznej,  cech przywódczych, umiejętności działania w zespole, a jednocześnie bliskie jest im poczucie patriotyzmu i postawa proobronna.  Oczywiście priorytetem będzie dla nas dobre przygotowanie ogólnokształcące umożliwiające zdanie egzaminu maturalnego oraz kontynuowanie kształcenia w szkołach pomaturalnych i wyższych. Ponadto klasa ta umożliwi ci uczestnictwo w kursie przedmedycznym i spadochronowym, w obozach sprawnościowych, biwakach nocnych, obozach przetrwania zorganizowanych przy współpracy z jednostkami wojskowymi i różnymi organizacjami. Już na początku roku szkolnego klasa weźmie udział w obozie integracyjnym, podczas którego odbędą się zajęcia poświęcone musztrze i szkoleniu strzeleckiemu oraz terenoznawstwu.

Pamiętaj! Wybierając tę klasę nie musisz w przyszłości pracować w służbach mundurowych, zdajesz maturę identyczną jak w innych klasach licealnych,  przedmioty rozszerzone dają Ci możliwość kształcenia na różnych kierunkach.

Możliwość uzyskania certyfikatów i zaświadczeń o ukończeniu kursów

• Kwalifikowana Pierwsza Pomoc
            • Podstawowy Kurs Strażacki
            • kurs spadochronowy
            • kurs samoobrony
            • strzelectwo sportowe oraz obsługa broni sportowej

Perspektywy
            dalszej nauki

Uczniowie po tej klasie będą mogli podjąć naukę np.: na uniwersytetach, politechnikach, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, uczelni policyjnej, w szkołach pomaturalnych i policealnych.

Proponowane
            kierunki studiów

administracja bezpieczeństwa, administracja wojskowa, obronność państwa, kryminologia, resocjalizacja,  służby porządku publicznego, bezpieczeństwo narodowe, fizjoterapia, kosmetologia, terapia zajęciowa, prawo, pedagogika o specjalności np. z wychowania obronnego,  prewencji kryminalnej, profilaktyki, mikrobiologia, ochrona środowiska, turystyka, zarządzanie środowiskiem przyrodniczym…

OFERTA III LO