• Gala Laureatów zDolnego Ślązaka

• 5 kwietnia odbyła się uroczysta Gala Laureatów zDolnego Ślązaka.

Na galę zostali zaproszeni: Amelia Hebda, Aleksandra Serafin, Jakub Kozłowski, Andrzej Tyc i Francisco Osuna-Chudzio.
            Nasi uczniowie znaleźli się w gronie tych, którzy odnieśli największe sukcesy w konkursie.

Spektakularny sukces naszych uczniów

Takiego „ wysypu” laureatów i finalistów „ zDolnego Ślązaka” w naszej szkole jeszcze nie było. Tegoroczna edycja konkursu udowodniła, że kształcimy uczniów o wszechstronnych uzdolnieniach i zainteresowaniach. Aż sześcioro uzyskało tytuł finalisty w konkursach: fizycznym, matematycznym, chemicznym i polonistycznym. Nasi uczniowie pokonali rówieśników z całego województwa, ustępując miejsca jedynie ilościowo gimnazjalistom z Wrocławia. Do grona laureatów dołączyło dziewięcioro naszych uczniów – troje z historii, dwoje z matematyki i po jednym z fizyki, języka polskiego, geografii i języka angielskiego. W gronie najzdolniejszych znalazł się Jakub Kozłowski z klasy IIIa, który otrzymał tytuł laureata aż z pięciu przedmiotów. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszyscy laureaci są zwolnieni z określonej części egzaminu gimnazjalnego. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Laureaci i finaliści „ zDolnego Ślązaka” 2017/18 z naszej szkoły:

Konkurs historyczny

Laureaci:
            Aleksandra Serafin, Jakub Kozłowski, Andrzej Tyc

Konkurs matematyczny

Laureaci:
            Amelia Hebda, Jakub Kozłowski

Finalista:
            Jakub Kołodziej

Konkurs fizyczny

Finaliści:
            Amelia Hebda, Jakub Kołodziej, Jakub Lis

Konkurs chemiczny

Finalista:

Konkurs polonistyczny

Finalistka:
            Aleksandra Serafin

Konkurs geograficzny

z języka angelskiego

Francisco Osuna-Chudzio

• Potwierdzili, że należą do najlepszych ścisłowców na Dolnym Śląsku

• Kolejni laureaci zDolnego Ślązaka!

gratulujemy całej czwórce!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że dwoje uczniów klasy 3a zostało laureatami konkursu matematycznego uzyskując zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z matematyki. Są to: Amelia Hebda i Jakub Kozłowski. Natomiast Jakub Kołodziej (również z 3a) uzyskał tytuł finalisty.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Wichrowska.

Do wyżej wymienionej trójki dołączył Jakub Lis (uczeń tej samej klasy), by reprezentować naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu fizycznego. Cała czwórka udowodniła, że należy do grona najlepszych fizyków na Dolnym Śląsku. Największy sukces osiągnął Jakub Kozłowski, który został laureatem, pozostali uzyskali tytuł finalisty.

• Troje z grona najlepszych historyków

•             W zakończonym XVII Dolnośląskim Konkursie Historycznym z elementami WOS: "zDolny Ślązak Gimnazjalista" troje uczniów klasy 3 a naszej szkoły uzyskało tytuł laureata, a tym samym zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego. Są to:

Jakub Kozłowski (został laureatem tego konkursu po raz drugi)

Aleksandra Serafin

Andrzej Tyc

Młodzieży gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań historycznych, co pozwoli na uzyskiwanie kolejnych sukcesów w czasie nauki w szkole średniej.

Opiekunem uczniów był p. Krzysztof Korycki.

• Finaliści zDolnego Ślązaka

• Nasi uczniowie  zostali finalistami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Amelia Hebda i Jakub Kołodziej  weżmą udział w finale z matematyki i fizyki.

Aleksandra Serafin jest finalistką z języka polskiego i historii.

Jakub Kozłowski będzie walczył o tytuł laureata z języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, geografii i chemii.

Jakub Lis może zostać laureatem konkursu fizycznego, a Andrzej Tyc z historii.

Reprezentantem naszej szkoły w finale języka angielskiego został Franek Osuna-Chudzio.

• zDolny Ślązak Gimnazjalista

• W dniach 15 - 17 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się powiatowy etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

W części humanistycznej konkursu brało udział 13 uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowała piątka uczniów z klasy 3A. Z zadaniami z matematyki i fizyki zmagało się 17 uczestników, z których 8 uczy się w naszych murach. Do konkursu, z zakresu  przedmiotów przyrodniczych, przystąpiło 5 reprezentantów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 11 najlepszych przyrodników z całego powiatu.