Wydarzenia 2018/2019

Pożegnanie absolwentów

19 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów. Tradycyjnie uroczystość odbyła się w CK Muza, gdzie poza uczniami zaproszeni zostali ich rodzice. Spotkanie przebiegało w przyjemnej, ciepłej atmosferze, stworzonej przez prowadzących: panią Martę, Zuzę, Piotra i Dawida. Kolejno na scenę wychodzili: Uczeń Roku, zDolni Ślązacy, laureaci konkursów przedmiotowych, Sportowiec i Spotrsmenka Roku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nie zabrakło też nagród dla najprężniej działających wolontariuszy i członków Samorządu Uczniowskiego.
Nareszcie nadszedł moment, w którym każdy absolwent otrzymał świadectwo ukończenia gimnazjum, a rodzice dostali listy gratulacyjne i podziękowania za działalność na rzecz szkoły.

Wszystko było okraszone występami artystycznymi. Ala, Marcel i Maks wykonali utwory, które poprawiły wszystkim krążenie, a grupa taneczna zaprezentowała się w tańcu w taki sposób, że widownia miała gęsią skórkę. Na koniec nauczyciele zaśpiewali piosenkę, której słowa (autorstwo własne) krótko opisywały całą edukację w gimnazjum, wyrażały pozytywne emocje wykonawców, a jej przesłanie: wszystkiego najlepszego w Waszych nowych szkołach!