• Centrum Doradztwa Zawodowego

Doradca zawodowy Joanna Krasny prowadzi
            konsultacje zdalne dla uczniów i ich rodziców

• Spotkania zawodoznawcze

• Młodzież III LO w Lubinie, w ramach spotkań zawodoznawczych organizowanych na terenie szkoły, miała możliwość poznania specyfiki pracy prokuratora, adwokata oraz agenta nieruchomości. Pani Karolina Czarny-Borowska, Pan Włodzimierz Hładyk, Pan Tomasz Pratkowiecki omówili drogi kształcenia, warunki pracy, predyspozycje zawodowe kandydatów, pozytywne i negatywne strony wykonywanego zawodu oraz szanse na rynku pracy. Uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania i wzbogacili swoją wiedzę, która pomoże dokonać trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych. Wszystkim prelegentom dziękujemy za informacje o środowisku pracy w grupie zawodów związanych z obrotem nieruchomościami i w zawodach prawniczych.

• Badania zawodoznawcze

• Od października do kwietnia doradca zawodowy zaprasza uczniów na badania zawodoznawcze, które pomogą rozpoznać ich predyspozycje zawodowe i dać wskazówki do planowania dalszej drogi kształcenia. W czasie badań wykorzystywane są: "Test preferencji i predyspozycji zawodowych", "Labirynt zawodów", test zainteresowań. Badanie podzielone jest na dwie części, odbywa się poza godzinami lekcyjnymi, a średni jego czas wynosi łącznie ok. 2 godzin.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego w celu ustalenia dogodnego terminu badań.

• Godziny pracy

•  PONIEDZIAŁEK

-------

830 - 1430

• Poznań Przyciąga

• 28 listopada 2019 r. doradca zawodowy zorganizował spotkanie uczniów klasy 2a i 2b ze studentami z Poznania. W ramach projektu „Poznań Przyciąga” goście promowali atrakcyjność Poznania oraz zaprezentowali ofertę poznańskich uczelni wyższych.

Istotą akcji jest pomoc młodzieży w trafnym zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i uzyskania potrzebnych informacji o akademickim poznaniu ze źródła. Młodzież podczas spotkania brała udział w quizie, dostała liczne ulotki i broszurki z informacjami o rekrutacji na rok akademicki 2020/2021.

• Spotkania zawodoznawcze

• Badania zawodoznawcze