• Gala wolontariatu

• 3 grudnia 2019 r. odbyła się w MDKA w Lubinie GALA WOLONTARIATU, na którą zaproszeni zostali wolontariusze z powiatu lubińskiego wraz z opiekunem. Z naszej szkoły statuetkę WOLONTARIUSZ 2019 i podziękowanie od Starosty Lubińskiego p. Adama Myrdy odebrała uczennica Amelia Trzaskoś i opiekun szkolnego wolontariatu p. Violetta Pajdzik. Gratulujemy Amelii, a wszystkim wolontariuszom, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (5 grudnia), życzymy szczęścia i radości płynącej z dawania siebie innym.

• Jesienne porządki

• Opadają liście, czas snuje się mgliście, świetliście, anieliście...liście, liście, liście....

...i wolontariusze z III LO w Lubinie, którzy nie burząc piękna jesieni ze słonecznym uśmiechem na twarzy pomagają posprzątać teren wokół lubińskiego hospicjum.

• Wolontariusze III LO znowu w akcji!!!

• 25 listopada 2019 r. wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu na temat ONKOWOLONTARIATU prowadzonym przez Panią Renatę, psychologa lubińskiego hospicjum i fundacji Vivre. Wolontariusze dowiedzieli się między innymi, jak zostać wolontariuszem przyłóżkowym, akcyjnym czy medycznym, jak jest różnica w pracy tych wolontariuszy.

Wszystko wskazuje na to, że w naszym liceum tworzy się grupa wolontariuszy hospicyjnych. 5 uczennic już szkoli się w fundacji Vivre, a pozostali chcą się przyłączyć. Dziękujemy naszym wolontariuszom i podziwiamy ich. Dziękujemy Pani Renacie za dzisiejsze spotkanie.

• Dla hospicjum

• Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
            „Dziś zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

Papież Franciszek

14.11. wolontariusze przekazali dary na rzecz hospicjum w Lubinie. W zbiórkę artykułów włączyła się cała społeczność szkolna.

• Pierwsze spotkanie w domu dziecka

• 1 listopada 2019 r. grupa wolontariuszy z III Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła podopiecznych z Domu Dziecka w Lubinie przy ul. Budziszyńskiej. Podczas pierwszego spotkania Pani Agnieszka opowiedziała młodzieży o pracy wolontariuszy, kontaktach oraz oczekiwaniach dzieci i wychowawców. Nasi wolontariusze podpisują sukcesywnie umowy wolontariackie, tworzą tzw. grupy robocze i zaczynają działać pełną parą. Dziękujemy IM za wielkie serce, chęci, pomysłowość i trzymamy kciuki.

• Sadziliśmy żonkile

• 9 października 2019 r. wolontariusze z III LO w Lubinie sadzili przed szkołą żonkile - symbol nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym i ich rodzinom oraz ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi. Wolontariusze III LO wspierani byli przez uczennice ZS nr 1 o profilu technik architektury krajobrazu. Dziewczyny! Bardzo Wam i pani wychowawczyni dziękujemy za pomoc i lekcję sadzenia cebulek.