Doradztwo zawodowe Kalejdoskop zawodów Rekrutacja 2019/2020

Doradca zawodowy Joanna Krasny przyjmuje
uczniów i ich rodziców w gabinecie 207

Spotkania zawodoznawcze

Młodzież III LO w Lubinie, w ramach spotkań zawodoznawczych organizowanych na terenie szkoły, miała możliwość poznania specyfiki pracy prokuratora, adwokata oraz agenta nieruchomości. Pani Karolina Czarny-Borowska, Pan Włodzimierz Hładyk, Pan Tomasz Pratkowiecki omówili drogi kształcenia, warunki pracy, predyspozycje zawodowe kandydatów, pozytywne i negatywne strony wykonywanego zawodu oraz szanse na rynku pracy. Uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania i wzbogacili swoją wiedzę, która pomoże dokonać trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych. Wszystkim prelegentom dziękujemy za informacje o środowisku pracy w grupie zawodów związanych z obrotem nieruchomościami i w zawodach prawniczych.

Badania zawodoznawcze

Od października do kwietnia doradca zawodowy zaprasza uczniów na badania zawodoznawcze, które pomogą rozpoznać ich predyspozycje zawodowe i dać wskazówki do planowania dalszej drogi kształcenia. W czasie badań wykorzystywane są: "Test preferencji i predyspozycji zawodowych", "Labirynt zawodów", test zainteresowań. Badanie podzielone jest na dwie części, odbywa się poza godzinami lekcyjnymi, a średni jego czas wynosi łącznie ok. 2 godzin.
Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego w celu ustalenia dogodnego terminu badań.