• „Losy żołnierza..." - kwalifikacja do etapu centralnego

• Uczeń klasy 3 c Ignacy Urbańczyk został laureatem XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę” i jako jeden z dwóch najlepszych uczniów z województwa dolnośląskiego zakwalifikował do etapu centralnego konkursu, który odbędzie się w dniach 6 – 8 czerwca 2019 r. w Warszawie. Gratulujemy Ignacemu sukcesu i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim konkursu. Uczniowi w przygotowaniu do konkursu pomagał nauczyciel historii p. Krzysztof Korycki.

• "Losy żołnierza..." - finał konkursu

• 28 marca 2019 r. we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę". W konkursie uczestniczyli dwaj uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej byli laureatami etapów: szkolnego i rejonowego: Ignacy Urbańczyk z klasy 3 c i Maciej Przygoda z klasy 3 b. Aby zostać laureatem konkursu, trzeba było zdobyć co najmniej 80 % punktów, natomiast by uzyskać tytuł finalisty - co najmniej 60 %. Ignacy Urbańczyk zdobył 50 punktów na 60 możliwych (83 %) i został laureatem, natomiast Maciej Przygoda uzyskał 44 punkty (73 %) i tytuł finalisty konkursu. Obaj chłopcy uzyskają dodatkowe punkty kwalifikacyjne przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Uczniom w przygotowaniu do konkursu pomagał nauczyciel historii p. Krzysztof Korycki.

• Znają żołnierskie losy

• 13 grudnia 2018 r. w Legnicy odbył się etap rejonowy XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego: "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948". W walce o wolną Polskę. Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, należało uzyskać co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów. Udało się to obu reprezentantom naszej szkoły: Ignacemu Urbańczykowi z klasy 3 c i Maciejowi Przygodzie z klasy 3 b. Dnia 28 marca 2019 r. nasi uczniowie wystartują w etapie wojewódzkim konkursu, którego stawką będzie walka o tytuł laureata konkursu oraz awans do finału ogólnopolskiego, który ma się odbyć w czerwcu 2019 r. w Warszawie. Uczniom gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.