• KOMA

• Sobotnie szaleństwo matematyczne już za nami. W finale Konkursu Matematycznego KOMA dzielnie reprezentowali nas Wiktoria Dżugaj i Ola Stasiak z klasy 1b oraz Nikola Szymańska, Bartek Kaczmarczyk i Hubert Jedliński z 1a. Cóż to był za wyjazd? Matematyczny wykład, a później wielkie starcie, może nie uplasowaliśmy się na szycie listy, ale bez wątpienia spróbowaliśmy swoich sił – a nie ukrywajmy w pierwszej klasie nie jest to łatwe, gdy wokół tylu drugo- i trzecioklasistów.

Matematykę połączyliśmy z integracją i wyszedł nam z tego całkiem sympatyczny wyjazd w gronie fantastycznych ludzi… mimo chłodu znaleźliśmy też chwilkę na bożonarodzeniowo-jarmarkowe szaleństwo w końcu do świąt został zaledwie tydzień.

• LIcealiści w finale KOMY!

• Miło nam poinformować, że piątka naszych licealistów zakwalifikowała się do finału Konkursu Matematycznego KOMA! Są to: Aleksandra Stasiak z kl. 1b, Hubert Jedliński, Nikola SzymańskaBartosz Kaczmarczyk z 1a oraz Wiktoria Dżugaj z kl. 1b. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze zmagania! Finał odbędzie się w najbliższą sobotę w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Przed naszymi licealistami duże wyzwanie, gdyż w konkursie biorą również udział uczniowie klas drugich i trzecich. Część konkursowa będzie poprzedzona wykładem. I to właśnie tych nowo poznanych zagadnień będą dotyczyły zadania konkursowe! Życzymy powodzenia szalonym matematykom.
          • KOMA za nami!

• Konkurs Matematyczny KOMA 2018 za nami! Do odważnych świat należy! Jeszcze dwa dni temu nasi uczniowie nie słyszeli nawet o czymś takim jak "Rachunek Lambda", a dzisiaj przystąpili do konkursu i rozwiązywali zadania dotyczące języka programowania jakim właśnie jest język Lambda! To wszystko dzięki specyfice konkursu KOMA. Jego uczestnicy najpierw słuchają wykładu, a potem odbywa się konkurs dotyczący poznanych zagadnień.

Najlepiej poszło Aleksandrze Stasiak z kl. 1b i Hubertowi Jedlińskiemu z kl. 1a! Oboje uzyskali ten sam wynik! Gratulujemy wszystkim odważnym matematykom i trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się do finału!