• Edukacja zdrowotna

• Turniej Drużyn Sanitarnych

Tradycyjnie odbywa się na przełomie marca i kwietnia. Biorą w nim udział kilkuosobowe reprezentacje klas drugich. Celem tej imprezy jest uświadomienie uczestnikom jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku imprezę zorganizowały: p. Kinga Porzycka, p. Renata Wysoczańska, p. Agata Zielińska.

Taneczne przerwy

Podstawowym założeniem opracowanego projektu jest profilaktyka zachowań agresywnych i poprawa bezpieczeństwa uczniów podczas pobytu w szkole. Jego realizacją zajmują się wszyscy chętni gimnazjaliści, którzy prezentując wcześniej przemyślane układy taneczne lub po prostu spontanicznie tańcząc - bezpiecznie, pożytecznie i zdrowo spędzają czas podczas długiej przerwy międzylekcyjnej.

zobacz film

Nauczycielki wychowania fizycznego i zarazem członkowie Szkolnego Zespołu Przeciwdziałania Agresji i Przemocy zaproponowały zajęcia, które zainteresowały młodzież a  jednocześnie korzystnie wpływały na rozwój psychofizyczny naszych gimnazjalistów. Obserwując z jak dużym zaangażowaniem dziewczęta i chłopcy uczą się na wychowaniu fizycznym nowych kroków tanecznych a także wysłuchując ich opinii, sugestii najlepszym sposobem spędzania przerw między lekcjami wydały się właśnie zajęcia taneczne.
            Taneczne przerwy prowadzą: p. Renata Wysoczańska i p. Anna Stolarczyk.

autorką zdjęć i filmów jest pani Agata Zielińska